Optimas
Vitrification Cihazı
OVDT / OVDC

OVDT, gelişimin her aşamasında vitrifikasyon prosedürleri sırasında oositleri ve embriyoları taşımak için özel olarak tasarlanmış, sıvı nitrojene dayanıklı, dayanıklı plastik bir gövdeye sıkıca tutturulmuş ince bir şerit filmden oluşan bir vitrifikasyon cihazıdır. İnce şerit film, hızlı soğuma ve ısınma oranları sağlar ve sonuçları optimize eder.
Doğrulama Embryotools İspanya tarafından yapılmıştır ve soğuma ve ısınma oranları solda gösterilmektedir.
OVDC, vitrifikasyon işlemlerinin her aşamasında oosit ve embriyoların taşınması için özel olarak tasarlanmış, sıvı nitrojene dayanıklı, renkli, şeffaf, kavisli daha sert bir uç ve sağlam plastik bir gövdeye sahip tek parça bir vitrifikasyon cihazıdır. Sert kavisli uç, oositlerin ve embriyoların kolay ve güvenli bir şekilde manipüle edilmesini sağlar.
OVDT altı farklı renkte, OVDC ise beş farklı renkte mevcuttur. Hem OVDT hem de OVDC, kimlik bilgileri için geniş bir yere ve oositlerin veya embriyoların yerleştirildiği tarafı belirtmek için iki adet işarete ve yine, biri oosit ve embriyo yükleme yerinin ucunda, diğeri dış kapağın ucunda kapağı gövdeye kolay geçirmeye yarayan iki işarete daha sahiptir. İnce gövdeleri sayesinde çok küçük bir yer kaplarlar ve tank başına daha fazla numune depolamaya izin verirler.

 

Kalite

Taşıyıcılar yüksek büyütmede tek tek kontrol edilir, gama ie steril edilir. Sterilite, LAL ve tek hücreli MEA testleri uygulanır.