Holding Mikropipetleri
Holding Pipettes

Holding pipeti, intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu (ICSI) işleminde oositlerin, embriyo biyopsi işleminde ise embriyoların sabitlenmesi amacıyla kullanılır. Optimal uzunlukta uç dizaynı ve iç çap ölçüsü sayesinde çok hassas bir aspirasyon kontrolü sağlar. Tüm mikromanipülasyon işlemlerinizi karşılamak amacıyla, iki farklı ölçüde holding mikropipeti kullanımınıza sunulmaktadır.

ICSI Mikropipetleri
ICSI Pipettes

ICSI pipeti, intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu (ICSI) işleminde, spermi aspire ederek oosit içine enjekte etmek amacıyla kullanılır. Optimal paralel dizaynı ve dirsek-uç uzunluğu sayesinde, pipet içi hassas sıvı kontrolüne sahiptir. Bu özelliği ile, aynı anda fazla sayıda spermin taşınabilmesine ve sperm enjeksiyonunun kontrollü şekilde uygulanmasına yardımcı olur. Bununla birlikte, ideal esneklik sağlayan uç dizaynı ile sperm kuyruğunun zemine yapıştırılmadan en efektif şekilde immobilizasyonuna imkan verir. Optimal sivri ucu sayesinde de, zona pellucidanın kolaylıkla penetrasyonuna ve oosit içine nazikçe girişe olanak tanır. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak farklı iç çap, uç tipi ve açılarda pipet dizaynlarımız bulunmaktadır.

 
Biyopsi Mikropipetleri
Biopsy Pipettes

Biyopsi pipeti, preimplantasyon genetik tanı amacıyla, oositlerden polar cisim, bölünme evresindeki embriyolardan blastomer ve blastosistlerden trofoekdoderm biyopsisi için kullanılır. Pürüzsüzleştirilmiş ucu hücrelere zarar vermezken, uca doğru optimal seviyede incelen dizaynı ise çok hassas aspirasyon kontrolü sağlar. Tüm biyopsi ihtiyaçlarınız için farklı iç çaplarda pipetlerimiz bulunmaktadır.

 
TESE Mikropipetleri
TESE Pipettes

TESE pipeti, ICSI uygulaması için TESE materyalinden sperm toplama, ROSI (Round spermatid enjeksiyonu) ve ELSI (Elonge spermatid enjeksiyonu) uygulaması için spermatid toplama amacıyla kullanılır. Optimal paralel dizaynı ve uç-dirsek uzunluğu sayesinde fazla sayıda spermin aynı anda taşınabilmesine ve kontrollü enjeksiyonuna imkan sağlar. Optimal sivri ucu, zona pellucidanın kolaylıkla penetrasyonuna ve oosit içine nazikçe girişe olanak tanır. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak farklı iç çap, uç tipi ve açılarda pipet dizaynlarımız bulunmaktadır.

 
PZD Mikropipetleri
PZD Pipettes

PZD pipeti oosit, embriyo ve blastosistlerden hücre biyopsisi amacıyla ve embriyo transferi öncesi asisted hatching prosedürü amacıyla zona pellucidanın mekanik, kısmi diseksiyonu için kullanılır. Uçtan geriye doğru hızlı kalınlaşan yapısı ve kapalı sivri ucu sayesinde, zona pellucida üzerinde kolaylıkla ideal boyutta bir delik açılmasını sağlar.

 
AHA Mikropipetleri
AHA Pipettes

AHA pipeti oosit, embriyo ve blastosistlerden hücre biyopsisi amacıyla ve embriyo transferi öncesi asisted hatching prosedürü amacıyla zona pellucidanın kimyasal (asit solüsyonları ile) kısmi diseksiyonu için kullanılır. Paralel ve uzun uç dizaynı sayesinde içerisindeki sıvının hassas kontrolüne olanak sağlar.